VOİLOG DEPOLAMA / LOJİSTİK / SATIŞ SONRASI HİZMETLER YAZILIMI

Sevkiyat yapılan bölgeler içerisinde yer alan ve sayıları 5 ile 10 arasında değişen ilçelerden, bölgenin mesafe ölçümlerinde koordinasyonel olarak bölge merkezinde bulunan semtler belirlenir ve bu belirlenen semtler her bölge için örneklem temsilci olarak rol alır. Bu temsilci kolonların bölge içindeki mesafeleri ve bölgeler arasındaki mesafeleri Google Maps API aracılığıyla hesaplanır. Bu API'nin navigasyon rotaları desteğini içermesi ile ulaşımda yollar arası mesafeler göz önünde bulundurulur ve en doğru değerler ile Dijkstra metodundan da yardım alınarak, sadece belirli bölgeler ve semtler arasında sevkiyat işlemi yapan araçların Sevkiyat Planlarının optimal şekilde oluşturulması sağlanır.

Özellikle mobilya sektöründe stokların hacim ve ağırlık bilgilerinin yer alması, bunların VOİLOG ile ayrıştırılması sağlanarak, araçlara yerleştirilecek stokların araçların kapasitelerine göre yerleşimi sağlanacak, bölgeler içinde ve dışında sevkiyat planları oluşturulurken, kullanılacak araç ve bu sevkiyata katılacak personellerin ihtiyacı da yine bu yöntem ile hesaplanmaktadır.
Satış Sonrası Hizmetler, Sevkiyat ve Lojistik alanlarında gereği zorunlu olan tüm iş süreçleri, firmalara sistem tarafından otomatik planlanan, dağıtılan ve yönetimini sağlayan bir sistem kazandırmaktadır. Günümüzde iş alanında kullanımı yaygınlaşan Android işletim sistemli tabletlerin de sistemin bir parçası oluşu ile, VOİLOG; tek yönlü olmayan, interaktif ve sadece kayıt toplamak üzere tasarlanmamış, yönlendirebilen bir sistem haline getirmektedir.

Yazılım güvenliği, kullanıcılara ait bilgilerin; Rijndael, bilinen adıyla AES algoritması kullanılarak şifrelenmesi ile sağlanmaktadır. Yine Web service için kullanılarak Kablosuz ve Mobil Data Veri Bağlantısı iletişimlerinde aynı yöntem kullanılarak güvenlik önlemleri alınmıştır.

Teslimat ve montaj ile ilgili çözüm süreçlerinin yazılım aracılığıyla kontrolünün sağlanmasını ve personellerin anlık olarak yönlendirilmesine olanak tanıyan bir yazılım sistemi oluşturulması, eksperlerin ekspertize işlemlerinin takibinin ve operasyon müdahaleleriyle en doğru kararın alınmasının sağlanması, iş emirleri aracılığıyla mal kabul departmanında oluşturulacak yazılım sistemimiz aracılığıyla sevki yapılacak ürünler üzerinde tam ve hızlı bir denetim sağlanmasını, bölgelere göre dağıtımların bilimsel metotlara dayandırılarak en optimal şekilde planlanmasını ve araçların maliyet durum takiplerinin sağlanması VOİLOG 'un diğer yenilikçi yönleridir.